O blogu

Blog zawiera wszystkie dostępne informacje i zasoby dotyczące egzaminu z kwalifikacji E.12 w zawodzie technik informatyk (analogicznie E.13 i E.14).
W zasobach witryny są wszystkie zadania z egzaminu pisemnego (teoria) i odpowiedzi, które są otagowane tematycznie. dzięki temu, można z nich korzystać w całym okresie nauczania. Większość zadań posiada interaktywne wyjaśnienia. Dodatkowo publikowane jest repetytorium obejmujące podstawowy zakres wiedzy sprawdzanej na egzaminie.
Zasoby z części praktycznej egzaminu obejmują prawie wszystkie arkusze egzaminacyjne, kryteria oceny i przykładowe rozwiązania.
Blog jest aktualizowany po każdej sesji egzaminacyjnej.

W każdym roku do wszystkich egzaminów w zawodzie technik informatyk przystępuje około 60000 osób (których uczy ponad 3000 nauczycieli przedmiotów zawodowych).
Blogi egzaminacyjne osiągnęły ponad milion odsłon. A trakcja porównując analogiczne miesiące rok do roku to kilkaset procent. Największy ruch jest przed i w czasie sesji egzaminacyjnych (styczeń i czerwiec). Najmniejszy w wakacje (lipiec, sierpień).